MİLLİ YEMİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MİLLİ YEMİN

Siteye Giris Icin Lutfen Foruma Tiklayin

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

GERCEK BIR ANI ===ALINTIDIR===

YazarMesaj
Beyrut
Başkan
Başkan
Beyrut

GERCEK BIR ANI ===ALINTIDIR=== Empty
MesajKonu: GERCEK BIR ANI ===ALINTIDIR===   GERCEK BIR ANI ===ALINTIDIR=== Icon_minitimePtsi Mart 24, 2008 6:37 am

İstanbul İngiliz işgalinde iken dedem beyoğlu'nun arka sokaklarında yemek vb. yiyecek soğuk meze ve her türlü boğaz işlerini çok iyi bilirmiş.
Bu sırada ingilizler beğendiği Türk kızlarını zorla alıp götürüp iğfal eder. Kimini öldürür, kiminide sağ bırakarak uygun veya uygunsuz vaziyette beyoğlu, taksim meydanına atarmış. Dedem o günleri hatırlarken hep gözyaşları döker. Yediği yemek hayatta hiç boğazında geçmezmiş. Yaptığı yemekler çok ünlü olmuş. Bilhassa elit zengin insanların uğrak yeri olmuş. ve birkaç kişi sayesinde ****** paşanın karşısında bulmuş kendini. O yıllar genelde yokluk yılları. Paşa sormuş ne yemek yaparsın ne bilirsin. Dedem paşam ben yemek filan bilmem. İngilizler böyle yaparken ülke elden giderken ben yemeği ne yapayım. ****** çok duygulanmış. Sen bana en iyi yemekleri yap. Sen bana arkadaş ol. Beraber savaşlara katılacağız. Beraber öleceğiz. Yeterki bu ülke kurtulsun. Evet böyle bir olayla Dedem ******'ün Devlet demiryollarında ve her zaman yanında baş ahçı olarak görev almıştır. Dedem mengenlidir.
https://milliyemin.yetkin-forum.com

GERCEK BIR ANI ===ALINTIDIR===
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HATAY IN ALINMASI ===ALINTIDIR===
» MUSUL KERKUK ===ALINTIDIR===